Zadania, które stawia przed nami dzisiejszy świat, wymagają od nas ciągłej aktywności i maksymalnego skupienia. Jeden błąd może czasami opóźnić realizację ważnego projektu, a dla nas samych stać się źródłem poważnego stresu. Sposobów na poprawę koncentracji jest wiele, a jednym z nich jest z pewnością wprowadzenie do swojej diety produktów, które poprawiają pracę mózgu. Wiele z nich stanowi podstawę posiłków w diecie PALEO.

Ryby

Jeśli chcesz poprawić koncentrację, regularnie jedz ryby. Są one bogate w zdrowe tłuszcze. Jest to niezwykle istotne dla naszego mózgu. Komórki nerwowe chronione są przez osłonki zbudowane z nienasyconych kwasów Omega-3. Dzięki nim włókna nerwowe mogą lepiej przewodzić informacje i stają się bardziej czułe na docierające do nas sygnały. Jedzenie ryb będzie doskonałym sposobem na poprawę skupienia.

Nasiona oleiste

Prostym sposobem na poprawienie pracy naszego mózgu będzie zadbanie o sporą podaż nasion oleistych - zawierają bardzo dużo witaminy E, magnezu, nienasyconych kwasów tłuszczowych, potasu i są jednym z najbogatszych źródeł antyoksydantów. Nie dość, że poprawią pracę mózgu, to jeszcze wzmocnią naszą odporność. Możemy regularnie dodawać je do naszego śniadania PALEO.

Gruszki

Dieta PALEO stawia na owoce i warzywa. Jeśli chcesz poprawić koncentrację, jedz gruszki! W ich składzie znajdziemy potas, fosfor, wapń czy magnez, ale z perspektywy układu nerwowego najważniejszy jest bor. Z pewnością usprawni on pracę szarych komórek.

Jajka

Jeśli nie masz pomysłu na pożywne PALEO śniadanie, zjedz jajka w ulubionej postaci. Nie dość, że są one pożywne, wpłyną też pozytywnie na poziom Twojego skupienia. W żółtku znajduje się lecytyna, która wzmocni pracę mózgu.

Pij wodę

Aby Twój organizm funkcjonował jak należy, pij wodę. Tylko odpowiednie nawodnienie pozwoli na odpowiednie przeprowadzanie procesów metabolicznych. Jeśli organizm nie będzie wystarczająco zaopatrzony w wodę, mogą pojawić się takie dolegliwości jak osłabienie, zmęczenie, problemy z koncentracją.
Wymienione wyżej produkty to oczywiście nie wszystkie, które wpływają na pracę układu nerwowego. Warto jednak budować swój jadłospis PALEO choćby o te wyżej wspomniane, by znacząco poprawić koncentrację.

[Wybierz] ZDROWIE [Bądź] PALEO

Grupa WSR

  • wsr
  • wsrmed
  • rehab
  • bistro
  • paleo catering