Dieta pudełkowa z roku na rok, cieszy się coraz większą popularnością. Jest nie tylko wyjątkowo skuteczna i pomaga w szybkim czasie zrzucić zbędne kilogramy, ale również stanowi idealne rozwiązanie dla zabieganych osób, które na co dzień nie mają zbyt dużo czasu na przygotowanie samodzielnego posiłku. Ważne jest również to że, można spokojnie dobrać menu do stosowanej przez siebie diety, chociażby wegańskiej lub paleo.

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa polega przede wszystkim na regularnym korzystaniu z usług cateringu dietetycznego. Wybrana firma dostarcza w godzinach porannych gotową paczkę z odpowiednio przygotowanymi daniami, które mają wystarczyć na cały dzień. Najczęściej znajdują się tam pudełka ze śniadaniem, obiadem i kolacją, można jednak dodatkowo wybrać opcję zawierającą drugie śniadanie i podwieczorek.

Powszechnie uważa się, że z takiej diety korzystają głównie osoby, którym zależy na wygodzie i ekspresowym dostarczaniu smacznych posiłków. W rzeczywistości na catering dietetyczny decydują się głównie Ci, którzy szczególnie cenią sobie zdrowe odżywianie. 

Większość firm ma opracowane specjalne programy dietetyczne, dostosowane do wymagań i potrzeb ich klientów. Może to być chociażby dieta paleo, bezglutenowa albo wegetariańska. 

Skuteczność diety pudełkowej

Regularne spożywanie jedynie posiłków dostarczonych przez catering znacząco wpływa na redukcję wagi. Związane jest to głównie z systematycznym jedzeniem oraz dostarczaniem odpowiedniej ilości kalorii i właściwych składników odżywczych. Jedną z największych zalet stosowania diety pudełkowej jest różnorodność serwowanych dań. Każdego dnia możemy liczyć na zestaw urozmaiconych posiłków.

Mimo iż stosowanie diety pudełkowej z pewnością przynosi wiele korzyści, trzeba się liczyć z tym, że nie jest ona najtańsza. Warto jednak w nią zainwestować, szczególnie jeśli chcemy odżywiać się zgodnie ze wskazaniami konkretnej diety. W jadłospisie paleo należy unikać produktów zbożowych, nabiału i roślin strączkowych. Tylko dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy pewność, że w naszym codziennym menu nie pojawią się produkty, których powinniśmy unikać.

[Wybierz] ZDROWIE [Bądź] PALEO

Grupa WSR

  • wsr
  • wsrmed
  • rehab
  • bistro
  • paleo catering