Dieta paleo jest najlepszym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemami trawiennymi. Poprawa stanu zdrowia jest naturalną konsekwencją spożywania produktów opartych na założeniach paleo. Jadłospis ten uwzględnia spożywanie sporej ilości mięsa, ryb, jajek i orzechów. W codziennych posiłkach nie może również zabraknąć warzyw oraz owoców, które są doskonałym źródłem błonnika. Jak wiadomo, błonnik przyczynia się do regulacji układu pokarmowego, więc jest on niezbędny w codziennym żywieniu. Istotny jest jednak fakt, że dieta ta opiera się wyłącznie na spożywaniu takich warzyw, które nie posiadają w swoim składzie skrobi.

Nawodnienie kluczowym czynnikiem w kontekście poprawy stanu zdrowia

Jadłospis paleo opiera się na spożywaniu wyłącznie wysokiej jakości nieprzetworzonej żywności. Produkty spożywcze muszą pochodzić z dobrych, sprawdzonych źródeł. W codziennym żywieniu nie można również zapominać o nawadnianiu. Woda oczyszcza komórki, wspiera procesy metaboliczne i stymuluje układ pokarmowy poprzez pobudzanie perystaltyki.

Wykluczenia na diecie paleo stosowane dla poprawy pracy układu pokarmowego

Dieta paleo wyklucza z diety zboża, rośliny strączkowe i przetworzone produkty. Wszystkie one mogą mieć działanie prozapalne, więc mogą być przyczyną pogorszenia się stanu zdrowia. Produkty zbożowe przyczyniają się również do pogłębiania problemów z zespołem jelita drażliwego. W zbożach i roślinach strączkowych znajdują się lektyny, powodujące stany zapalne. Spożywanie tych produktów może też przyczyniać się do powstawania chorób autoimmunologicznych.

Niska zawartość sodu w codziennym menu opartym na założeniach paleo

Menu oparte na żywieniu paleo opiera się na produktach zawierających wyższą zawartość potasu i niższą zawartość sodu. Głównym źródłami sodu są przetworzone produkty, glutaminian sodu, słodycze oraz zboża. Jadłospis paleo wyklucza takie produkty z diety, co w naturalny sposób powinno przełożyć się na poprawę samopoczucia.

Reasumując, dieta paleo jest doskonałym wyborem dla osób borykających się z problemami trawiennymi. Dzięki wykluczeniu z menu prozapalnej żywności w konsekwencji następuje bardzo szybka poprawa samopoczucia.

[Wybierz] ZDROWIE [Bądź] PALEO

Grupa WSR

  • wsr
  • wsrmed
  • rehab
  • bistro
  • paleo catering