Podstawowym założeniem diety paleo jest przekonanie, że nasze ciała nie są przystosowane do sposobu odżywiania, jaki wymusza na nas współczesny świat. Nasi przodkowie nie mieli takiego dostępu do pożywienia, jaki mamy dzisiaj. Krótkie okresy obfitości pokarmu przeplatały się z dłuższymi okresami głodu. Dostęp do tłuszczy i cukrów prostych był bardzo ograniczony. Również obróbka pożywienia znacząco się różniła. Może się wydawać, że wszystko to działo się w odległych czasach i nie powinno mieć żadnego wpływu na nas. Jednak na osi czasu rozwoju naszego gatunku od czasów paleolitycznych do dzisiaj minęła zaledwie krótka chwila. Nasze organizmy nie są w stanie zareagować na zmiany tak szybko, jak jest to konieczne. Stąd właśnie plaga otyłości, z jaką musimy się dzisiaj mierzyć.

Dieta paleo a metabolizm

Dieta paleo zdaje się być rozwiązaniem problemów dietetycznych współczesnego świata. Z jej pomocą możemy oczyścić nasz organizm z niepotrzebnych toksyn i skutecznie przyśpieszyć metabolizm. Zwiększenie tempa przemiany materii jest jedną z największych korzyści jakie możemy czerpać z diety naszych przodków. Dzięki temu będziemy nie tylko zdrowsi, ale również bez problemu stracimy kilka zbędnych kilogramów. Żeby to osiągnąć wystarczy tylko przestrzegać kilku zasad, jakimi kierowali się nasi przodkowie.

Wyłącz z diety wszystkie produkty przetworzone

Tego typu jedzenie nie zawiera żadnych wartości odżywczych, a ogromna ilość chemii skutecznie spowalnia Twoją przemianę materii. Przyczynia się również do powstawania złogów jelitowych, które utrudniają wchłanianie wartości odżywczych. Jeżeli chcesz cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie daje Ci dieta paleo, zrezygnuj z przetworzonych produktów.

Jedz surowe produkty

Na surowo możesz zjeść nie tylko warzywa i owoce, ale również niektóre rodzaje mięs (np. wołowina) i ryb (np. łosoś). Strawienie surowizny wymaga od nas więcej energii niż strawienie produktów po obróbce cieplnej. Nasz metabolizm działa na maksymalnych obrotach.

Warzywa i owoce każdego dnia

Nie ma lepszego sposobu na podkręcenie swojego metabolizmu. Mają one bardzo niewielką gęstość kaloryczną i są bezkonkurencyjnym źródłem błonnika, który poprawia perystaltykę jelit, odżywia ich florę bakteryjną.

Pij wodę

Odpowiednie nawodnienie może zdziałać cuda, jeżeli chodzi o metabolizm. Zapomnij jednak o kawie, herbacie, czy słodzonych napojach. Nasi przodkowie tego nie potrzebowali i Ty również. Naturalna woda mineralna jest najlepszym sposobem, żeby nawodnić organizm. Jeżeli chcesz podkręcić swój metabolizm pij głównie schłodzoną wodę. Dzięki temu twój organizm będzie musiał zużyć dodatkową energię żeby się ogrzać.  

Dieta paleo ­– powrót do korzeni?

Dieta paleo nie jest typową dietą odchudzającą, a raczej sposobem odżywiania, który powinniśmy wprowadzić do naszego życia, jeżeli chcemy cieszyć się zdrowiem i zgrabną sylwetką. Skuteczne przyśpieszy nasz metabolizm i wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie. Żyjąc zgodnie z naturą, będziemy czuć się lepiej na co dzień.

[Wybierz] ZDROWIE [Bądź] PALEO

Grupa WSR

  • wsr
  • wsrmed
  • rehab
  • bistro
  • paleo catering