Świadomość społeczeństwa o dużym znaczeniu prawidłowego odżywania się i prowadzenia aktywnego trybu życia znacznie wzrosła. Możemy mówić śmiało o świadomych konsumentach, którzy wybierają odpowiednie produkty na podstawie przedstawianych składów i wartości odżywczych.Jednak nie każdy, kto chce zrzucić zbędne kilogramy, jest osobą zorientowaną wniuansach dietetycznych albo ma czas na samodzielne układanie diet i przygotowywanie posiłków. Co w takiej sytuacji? Jesteśmy skazani na porażkę? Nie!

Dieta pudełkowa

Doskonałym wyjściem będzie sięgnięcie po zdobywającą ostatnimi czasy coraz większą popularność tzw. dietę pudełkową. Etymologia tej nazwy jest trywialna, bo pochodzi od... pudełka. O co chodzi? Osoba decydująca się na taką usługę w konkretnej firmie otrzymuje gwarancje, że pod wskazany adres, codziennie o ustalonych porach, będą dostarczane pudełka z żywnością odpowiadającą narzuceniom wybranej diety. Proste, szybkie i smaczne. Dodatkowo łatwiej możemy kontrolować swoje żywienie, bo nie jesteśmy narażeni na podjadanie w trakcie przygotowywania posiłków, a czas, który musielibyśmy spędzić w kuchni (na gotowaniu czy zmywaniu), możemy spożytkować na coś przyjemniejszego.

Zalety i wady rozwiązania

Podstawową zaletą jest to, o czym wspominaliśmy wyżej – oszczędność czasu. Po uregulowaniu rachunku otrzymamy gwarancję otrzymywania zdrowych i zbilansowanych posiłków przygotowywanych przez wykwalifikowanych ekspertów. Możemy posłużyć się gotowym szkicem diety, którą przedstawimy w trakcie procesu zamawiania usługi. Do wad można zaliczyć stosunkowo wysoką cenę i fakt, że nie do końca mamy wpływ na to, co chcemy danego dnia zjeść. Może się zdarzyć, że będziemy zachwycać się wyrafinowanym daniem, gdy kolejnego dnia trafimy na coś, co nie zaspokoi naszych potrzeb, a nawet okaże się w naszej ocenie niesmaczne. Wówczas konieczne może być przygotowanie posiłku opcjonalnego albo dojedzenie czegoś innego.

Jaką dietę wybrać

Możemy zaproponować doskonałą dietę paleo (autorstwa Lorena Cordaina). Jeżeli wzdrygasz się na samo słowo dieta, bo jawi ci się obraz talerza z samymi warzywami, to możesz odetchnąć z ulgą. Podstawą diety paleto są: mięso, ryby, owoce morza, a także pozbawione skrobi owoce i warzywa. Jak ognia należy wystrzegać się cukru, produktów przetworzonych, a także zbóż, roślin strączkowych i nabiału. Jadłospis jest zróżnicowany, a dieta pozwala na oczyszczenie organizmu i rozważne stracenie nadplanowych kilogramów. Warto rozważyć jej zastosowanie w połączeniu z usługą diety pudełkowej – sukces gwarantowany.

 

[Wybierz] ZDROWIE [Bądź] PALEO

Grupa WSR

  • wsr
  • wsrmed
  • rehab
  • bistro
  • paleo catering